Legimi, plakat informacyjny

Legimi to tysiące ebooków do czytania i audiobooków do słuchania na czytnikach, tabletach, smartfonach lub komputerach! W naszej ofercie jest bezpłatny dostęp do bazy, która jest prawdziwą kopalnią dobrych lektur, nowości, klasyki i wydawniczych bestsellerów.

Zasady uzyskania kodu dostępu:

REGULAMIN KORZYSTANIA Z USŁUGI LEGIMI W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SŁUPSKU WRAZ Z INSTRUKCJĄ

1. Możliwość bezpłatnego wypożyczania ebooków i audiobooków z oferty abonamentowej LEGIMI mają wyłącznie Czytelnicy zarejestrowani w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku.

2. Warunki otrzymania kodu LEGIMI:

• posiadanie uaktualnionego na dany rok kalendarzowy konta bibliotecznego oraz aktywnej karty bibliotecznej,

• brak jakichkolwiek zaległości i obciążeń na koncie.

• konta założone internetowo przez katalog OPAC i nie potwierdzone przez bibliotekarza nie kwalifikują się do wydania kodu.

3. Kody wydawane są Czytelnikom podczas osobistej wizyty w Wypożyczalni Biblioteki Głównej lub poprzez pocztę elektroniczną. W celu uzyskania kodu dostępu należy wysłać wiadomość z adresu e-mail podanego w karcie zapisu na adres: kodylegimi@mbp.slupsk.pl w treści podając imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.

4. Po pomyślnym zweryfikowaniu konta bibliotecznego pracownik Biblioteki wyśle e-mail zwrotny z kodem dostępu.

5. Po kody można zgłaszać się osobiście lub e-mailowo najszybciej od pierwszego dnia danego miesiąca, zgłoszenia e-mailowe wysyłane w miesiącu poprzednim nie są brane pod uwagę.

6. Biblioteka dysponuje ograniczoną liczbą kodów na każdy miesiąc. Liczy się kolejność zgłoszeń.

7. Zachowujemy zasadę: jeden mail – jedno konto czytelnicze – jeden kod.

8. Uzyskany przez czytelnika kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany. W przeciwnym wypadku kod wygasa.

9. Kod jest aktywny przez 30 dni, licząc od daty zalogowania.

10. Jeżeli Czytelnik wie, że z jakiegoś powodu nie wykorzysta kodu w danym miesiącu, to proszony jest o powiadomienie Biblioteki o tym fakcie przynajmniej w ostatni roboczy dzień danego miesiąca do godz. 15:00. Kod zostanie przekazany następnej osobie.

11. Czytelnik, który nie aktywuje otrzymanego kodu, traci możliwość uzyskania kodu w następnych trzech miesiącach.

Instrukcja dla Czytelnika krok po kroku:

1. Pobierz u bibliotekarza unikatowy kod dostępu do LEGIMI.

2. Wejdź na stronę www.legimi.pl/pomorskie i załóż darmowe konto:

• wpisz unikatowy kod otrzymany w Bibliotece umożliwiający dostęp do konta,

• wpisz swoją nazwę użytkownika i swój adres e-mail (na który zostanie przesłany przez LEGIMI e-mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć) i swoje hasło (zapamiętaj je).

3. Pobierz na swój komputer, tablet, smartfon lub czytnik bezpłatną aplikację LEGIMI dostępną w Google Play (system operacyjny Android), iOS (AppStore) lub Windows Phone (Windows Phone Store).

4. Zaloguj się do aplikacji i czytaj ebooki bez ograniczeń przez 30 dni. Po tym czasie odwiedź Bibliotekę lub napisz e-maila na adres kodylegimi@mbp.slupsk.pl i pobierz nowy kod dostępu.

Ważne:

• Książki można czytać na dwóch urządzeniach jednocześnie.

• Do pobrania książki konieczne jest połączenie z Internetem.

• Czytać można też w trybie offline.

• Po otrzymaniu nowego kodu czytane pozycje otworzą się na ostatnio czytanej stronie.

• Dostęp do konta umożliwia tworzenie własnej biblioteczki i czytanie nieograniczonej liczby książek.

• Pytania w sprawach technicznych można zgłaszać pod numerem telefonu: 598405825

• lub na adres kodylegimi@mbp.slupsk.pl