W DRODZE - Gruzja Zachodnia - Od Kutaisi przez Mestię do Batumi

08.12.2022

17:00

W DRODZE - Gruzja Zachodnia - Od Kutaisi przez Mestię do Batumi

plakat informujący o wydarzeniu z cyklu W DRODZE - Gruzja Zachodnia
Filia nr 7 MBP przy ul. Podgórnej 1 zaprasza serdecznie 8 grudnia 2022 r. (czwartek) o godz. 17.00  na spotkanie z cyklu „W drodze”. Temat prelekcji: Gruzja Zachodnia - Od Kutaisi przez Mestię do Batumi. Prelegenci: Anna Kasprzak i Włodzimierz Zimnowłocki

Anna Mariola Kasprzak to płaszewianka, od urodzenia mieszka na wsi i nie wyobraża sobie aby mogło być inaczej. Ceni przestrzeń, własne podwórko, ogródek gdzie zawsze jest coś do zrobienia. W wolnych chwilach jeździ w góry, pływa kajakiem, lub nadrabia domowe zaległości, których zawsze ma pod dostatkiem. Nuda, takie określenie dla niej nie istnieje. Zawodowo związana z Parkiem Krajobrazowym „Dolina Słupi”, gdzie zajmuje się edukacją ekologiczną. Wcześniej pracowała w szkole podstawowej i gimnazjum jako nauczyciel geografii i biologii oraz instruktor w ośrodku kultury. Pani Anna Kasprzak, czyli nasza Mariolka jest częstym gościem w bibliotece przy ul. Podgórnej.

Włodzimierz Zimnowłocki - nauczyciel fizyki, matematyki, informatyki, muzyki i plastyki, żeglarz, nurek, kajakarz, szachista, elektryk, pszczelarz, złota rączka czyli człowiek renesansu. Obecnie prowadzi działalność gospodarczą w turystyce. Pan Włodek po raz pierwszy będzie gościł w naszej bibliotece.