Fotorelacja ze spotkania z Olgą Rudnicką (09.2023)

Fotorelacja ze spotkania z Olgą Rudnicką (09.2023)

W dniu 22 września 2023 r. miało miejsce kolejne spotkanie z pisarką w ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Kryminalne Kobiety". Gościem, była Olga Rudnicka. Autorka poczytnych komedii kryminalnych.

Podczas spotkania, które odbywało się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy, Olga Rudnicka opowiadała o swojej najbardziej popularnej serii przygód z Matyldą Dominiczak. Już 26 września ukaże się kolejny tom z tą bohaterką pt. "Między młotem, a imadłem". Autorka, co nieco zdradziła, jakie w nim wyzwania czekają na Panią detektyw, a także to, że pod koniec roku ukaże się kolejna książka, ale już z innego cyklu, nie ujawniając jakiego. Opowiadała też o swojej pierwszej książce "Czy ten rudy kot, to pies?", którą wydała w wieku 19 lat! Jak również o jedynej jak do tej pory książce bez wątku humorystycznego, opowiadającą o stalkingu, jaką jest w wydany w 2012 roku "Cichy wielbiciel".

Licznie zebrana publiczność, mająca sporo pytań, dowiedziała się także o rozmaitych hobby p. Olgi, a są nimi jazda konna, kingboxing, czy dżudzistu, a także powieści Stephena Kinga i Tess Gerritsen. Bardzo ciekawie opowiadała o swoim warsztacie pisarskim.

Spotkanie zostało zorganizowane i sfinansowane przez partnera projektu "Kryminalne Kobiety" - Gminną Bibliotekę w Kobylnicy.