Fotorelacja ze spotkania z Alicją Sinicką (09.2023)

Fotorelacja ze spotkania z Alicją Sinicką (09.2023)

Fotorelacja ze spotkania z Alicją Sinicką
27 września 2023 r. w Filii nr 5 w Słupsku kolejnym gościem w ramach cyklu "Kryminalne Kobiety" była Alicja Sinicka. Autorka 15 książek. Wcześniej pisząca książki obyczajowe, od kilku lat autorka thrillerów psychologicznych.

W swoich powieściach koncentruje się na ludzkich obsesjach i wstydliwych tajemnicach, które kryją się za zamkniętymi drzwiami naszych domów. Spotkanie z autorką przybliżyło czytelnikom losy głównych postaci książek, które są wrzucone w wir traumatycznych zdarzeń. Są nimi kobiety, które podejmują (często nierówną) walkę o sprawiedliwość, marzenia, o przeżycie. Zgodnie z prawem, że przetrwają tylko najsilniejsi. Książki Sinickiej można odczytywać jako przekuwanie lęku w wytrzymałość czy walkę o własną godność.

Autorka opowiadała o swoim warsztacie pisarskim, co jest dla niej natchnieniem do pisania, ile na to poświęca czasu. Dużo czasu poświęciła bohaterom swoich najnowszych powieści.

Jej najnowsza powieść „Florystki” opowiada o dwóch przyjaciółkach, zaginięciu jednej z nich i rodzinnych tajemnicach, które sięgają bardzo głęboko… A już na początku przyszłego roku, ukaże się kolejna książka.

Zachęcamy do obejrzenia filmu na YT

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego. Zadanie "Kryminalne kobiety" współfinansowane jest przez Miasto Słupsk.