Fotorelacja i film ze spotkania z Maxem Czornyjem - Antrakt (09.2023)

Fotorelacja i film ze spotkania z Maxem Czornyjem - Antrakt (09.2023)

Fotorelacja ze spotkania z Maxem Czornyjem
Spotkanie z Maxem Czornyjem w klimatycznej Kawiarni Artystycznej ANTRAKT przyciągnęło nie tylko fanów jego literatury, ale i osoby, które dopiero przymierzają się do lektury książek pełnych dreszczu i grozy.

Max Czornyj z zawodu jest adwokatem, ale jak sam powiedział, pisanie towarzyszy mu od zawsze i właściwie to kolejność była raczej taka, że to młody pisarz zdecydował się zostać prawnikiem, bo zawód prawnika to w znacznej mierze pisanie. A pisanie jest dla niego przede wszystkim dobrą rozrywką dostarczającą mnóstwa przyjemności i emocji. Zdradził nam, że pisze codziennie po kilka godzin, a w celu oczyszczenia głowy z wciąż kłębiących się pomysłów na nowe książki wyjeżdża na wakacje, podczas których „męczy się” nie pisząc.

Prowadzący spotkanie Bartosz Murawski zadał pisarzowi pytanie nawiązujące do toczącej się ostatnio w mediach dyskusji nad tym, czy pisząc książki o nazistowskich zbrodniarzach, słusznie zrobił oddając im głos w pierwszej osobie. Max Czornyj stwierdził, że nie czuje, aby przekroczył jakiekolwiek granice. A jego celem było pokazanie koszmaru totalitaryzmu, a nie usprawiedliwianie czynów opisywanych przez siebie postaci.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Zadanie "(Nie)zwykłe książki" współfinansowane jest przez Miasto Słupsk.

Nagranie ze spotkania