10 lat Klubu Czarnego Krążka (12.2023)

10 lat Klubu Czarnego Krążka (12.2023)

10 lat Klubu Czarnego Krążka
Minęło 10 lat, odkąd wsłuchujemy się w szelest czarnej płyty na spotkaniach Klubu Czarnego Krążka. Rozpoczynające ten maraton "Preludium Czarnego Krążka" poprowadzili 6 września 2013 roku Andras Asztalos i Daniel Odija. W niedzielę 19 listopada 2023 r. mieliśmy okazję w Antrakt Kawiarnia Artystyczna dowiedzieć się od naszych gości jak kształtowała się droga od pomysłu, poprzez zgromadzenie funduszy, po realizację. Od tamtej pory naliczyliśmy ponad sto różnych odsłon, podejmujących rozmaite muzyczne tematy, w tym zawierających także wystawy, recitale i pełne koncerty. Jeden z nich odbył się właśnie przy okazji rocznicy. Nasz gość specjalny - zespół Titanic Sea Moon - wprowadził publikę wypełnionej po brzegi kawiarni Antrakt w psychodeliczno-rockowy trans.

Jubileuszową atrakcję muzyczną zawdzięczamy PGK Słupsk Sp. z o o

Ponadto nasi najwytrwalsi klubowicze otrzymali specjalne podziękowania i upominki. Podobnie jak zwycięzca konkursu na wytypowanie ilości "krążków". Były wspomnienia, archiwalne zdjęcia, materiały wideo, wystawa... A na deser wjechał rocznicowy tort od Piekarnia Jakubowscy , który dodatkowo osłodził nasze święto.

Dziękujemy sponsorom, gościom, klubowiczom, zespołowi, bibliotekarzom, koordynatorom, Antraktowi, a przede wszystkim pomysłodawcom całej idei. Do następnego "krążka", niech ta przygoda trwa przynajmniej następne dziesięć...

Relacja wideo ze spotkania: