Wystartowała 8. edycja Czytaj PL!

10.11.2022

Wystartowała 8. edycja Czytaj PL!

plakat promujący akcję czytaj.pl
Wystartowała 8. edycja Czytaj PL – największa tego typu akcja w Polsce promująca czytelnictwo!

Już od 8 lat listopad to miesiąc kojarzący się z Czytaj PL – największą tego typu akcją w Polsce (a może i na świecie!) promującą czytelnictwo. Przed nami kolejna edycja projektu, a wraz z nią moc niespodzianek dla miłośników czytania i dobrej literatury. 

Czytaj PL to bezpłatna wypożyczalnia ebooków i audiobooków dostępna przez cały listopad. W tym roku dzięki aplikacji Woblink, fani literatury będą mieli możliwość pobrania za darmo aż 18 książek, wśród których znajdą tytuły królujące na listach bestsellerów, nagradzane, docenione przez krytyków, i takie, które podbiły serca czytelników.

Tegoroczna lista lektur proponowanych w ramach Czytaj PL jest wyjątkowo bogata i zróżnicowana. Organizatorzy zadbali, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie – zarówno miłośnicy ambitnej literatury pięknej, jak i młodzież rozpoczynająca swoją czytelniczą przygodę, fani trzymających w napięciu kryminałów i ci, na półkach których króluje literatura faktu, osoby zakochane w pełnych emocji romansach i pasjonaci książek popularnonaukowy.

Zapraszamy. Akcja trwa do końca listopada!

Jak to zrobić?

  • Należy pobrać bezpłatną aplikację Woblink z App Store lub Google Play

  • Następnie przejść do zakładki Czytaj Pl.

  • Kolejny krok to zeskanować kod QR. umieszczony na jednej z oficjalnych grafik akcji.

  • I oto takim sposobem mamy dostęp do 18 bezpłatnych tytułów do czytania i słuchania :)

Organizatorzy Czytaj PL: Miasto Kraków, KBF, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Księgarnia Woblink.com Miasta partnerskie akcji to między innymi: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Częstochowa, Gdynia, Katowice, Kielce, Legnica, Lublin Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Słupsk, Sopot, Szczecin, Tarnów, Toruń, Wrocław, Warszawa, Zamość

Akcja została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.