Legimi - ebooki i audiobooki w naszej bibliotece

Legimi - ebooki i audiobooki w naszej bibliotece

Legimi to tysiące ebooków do czytania i audiobooków do słuchania na czytnikach, tabletach, smartfonach lub komputerach!

W naszej ofercie jest bezpłatny dostęp do bazy, która jest prawdziwą kopalnią dobrych lektur, nowości, klasyki i wydawniczych bestsellerów.

Zasady uzyskania dostępu do usługi zawiera regulamin korzystania z usługi oraz instrukcja zamieszczona poniżej.

REGULAMIN KORZYSTANIA Z USŁUGI LEGIMI W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SŁUPSKU WRAZ Z INSTRUKCJĄ

1. Możliwość wypożyczania ebooków i audiobooków z oferty abonamentowej LEGIMI mają wyłącznie Czytelnicy zarejestrowani w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku. Warunkiem jest posiadanie nieobciążonego żadnymi zaległościami i uaktualnionego na dany rok kalendarzowy konta bibliotecznego oraz karty bibliotecznej. Konta założone internetowo przez katalog OPAC i nie potwierdzone przez bibliotekarza nie kwalifikują się do wydania kodu.

2. Usługa wypożyczania ebooków i audiobooków jest bezpłatna.

3. Kody wydawane są czytelnikom podczas osobistej wizyty w Wypożyczalni Biblioteki Głównej lub poprzez pocztę elektroniczną. W celu uzyskania kodu dostępu należy wysłać wiadomość z adresu e-mail podanego w karcie zapisu na adres: kodylegimi@mbp.slupsk.pl w treści podając imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Po pomyślnym zweryfikowaniu konta bibliotecznego pracownik Biblioteki wyśle e-mail z kodem dostępu.

4. Zachowujemy zasadę: jeden mail – jedno konto czytelnicze – jeden kod.

5. Uzyskany przez czytelnika kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany. W przeciwnym wypadku kod wygasa.

6. Kod jest aktywny przez 30 dni, licząc od daty zalogowania. Po tym czasie można zgłosić się po kolejny kod.

7. Nowe kody wydawane są na początku każdego miesiąca.

8. Biblioteka dysponuje ograniczoną liczbą kodów na każdy miesiąc. Liczy się kolejność zgłoszeń.

9. Czytelnik może czytać dowolną liczbę książek.

10. Czytelnik, który nie aktywuje otrzymanego kodu, ma blokadę na wydanie kodu w następnym miesiącu.

Instrukcja dla Czytelnika krok po kroku:

1. Pobierz u bibliotekarza unikatowy kod dostępu do LEGIMI.

2. Wejdź na stronę www.legimi.pl/pomorskie i załóż darmowe konto:

• wpisz unikatowy kod otrzymany w Bibliotece umożliwiający dostęp do konta,

• wpisz swoją nazwę użytkownika i swój adres e-mail (na który zostanie przesłany przez LEGIMI e-mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć) i swoje hasło (zapamiętaj je).

3. Pobierz na swój komputer, tablet, smartfon lub czytnik bezpłatną aplikację LEGIMI dostępną w Google Play (system operacyjny Android), iOS (AppStore) lub Windows Phone (Windows Phone Store).

4. Zaloguj się do aplikacji i czytaj ebooki bez ograniczeń przez 30 dni. Po tym czasie odwiedź Bibliotekę lub napisz e-maila na adres kodylegimi@mbp.slupsk.pl i pobierz nowy kod dostępu.

Ważne!

• Książki można czytać na dwóch urządzeniach jednocześnie.

• Do pobrania książki konieczne jest połączenie z Internetem.

• Czytać można też w trybie offline.

• Po otrzymaniu nowego kodu czytane pozycje otworzą się na ostatnio czytanej stronie.

• Dostęp do konta umożliwia tworzenie własnej biblioteczki i czytanie nieograniczonej liczby książek.

• Wypożyczonych e-booków nie można czytać na Kindle (opcja dla usługi bez abonamentu i bez limitu stron.)

• Pytania w sprawach technicznych można zgłaszać pod numerem telefonu: 598405825lub na adres: kodylegimi@mbp.slupsk.pl