Ałbena Grabowska w MBP w Słupsku

21.09.2022

17:00

Ałbena Grabowska w MBP w Słupsku

plakat informacyjny dot. spotkania z Ałbeną Grabowską
Zapraszamy na spotkanie z Ałbeną Grabowską, które odbędzie się 21 września 2022 r. | godz. 17:00 | Czytelnia Biblioteki Głównej

Tym razem naszym gościem na spotkaniu autorskim będzie Ałbena Grabowska, jedna z najpopularniejszych i najpoczytniejszych współczesnych pisarek polskich. Książki autorki o polsko -bułgarskich korzeniach, którym zawdzięcza niezwykłe imię, należą do najczęściej wypożyczanych nie tylko w słupskiej książnicy. Ogromną popularność wśród czytelników zawdzięcza przede wszystkim bestsellerowej sadze Stulecie Winnych.

Ałbena Grabowska o sobie zawsze mówi skromnie, widać jednak, że pisanie to dla niej nie tylko zawód, ale też pasja. Zbieranie faktów, ciekawostek z miejsca zamieszkania, osadzanie bohaterów w konkretnych realiach, gromadzenie wspomnień rodzinnych, zapisywanie snów i, oczywiście, trudy łączenia zawodu lekarza z pracą pisarza – o tym wszystkim porozmawiamy podczas spotkania, na które zapraszamy już 21 września o godzinie 17.00 w czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Grodzkiej.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.