"Anioły w drewnie zamknięte", Fila nr 8

"Anioły w drewnie zamknięte", Fila nr 8

dwie płaskorzeźby w drewnie przedstawiające anioły
"Anioły w drewnie zamknięte" to temat wystawy rzeźby, ikon, batików i sitodruku, której wernisaż odbył się w dniu 31 maja 2023 r. w Filii nr 8 Biblioteki Miejskiej. Autorami tej niezwykłej wystawy są Maria Turalska i Ryszard Figat.

W zachowanej tematyce sakralnej wysłuchaliśmy również wykładu dr Henryka Jurkiewicza "Dominikanie na Ziemi Słupskiej", doktora historii, autora wielu publikacji. Drugą część wieczoru wypełniła muzyka w wykonaniu kolejnych Aniołów:  Any Pozlevic i Małgorzaty Wójtowicz. Wszystkich zainteresowanych, którzy nie mieli okazji być na naszym wernisażu zapraszamy do naszej biblioteki przy ulicy Braci Gierymskich 1, gdzie w terminie do końca czerwca można obejrzeć, a nawet kupić unikatowe dzieła.