Kampania „Mała książka – wielki człowiek”

10.11.2022

Kampania „Mała książka – wielki człowiek”

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

To już 5 edycja projektu, w którym biorą udział dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat).

Mali Czytelnicy po zapisaniu do biblioteki otrzymują Wyprawkę Czytelniczą, na którą składają się:

AUTORSKA KSIĄŻKA napisana i zilustrowana specjalnie dla tego projektu przez wybitnych twórców, uwielbianych przez najmłodszych czytelników. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

KARTA MAŁEGO CZYTELNIKA – pięknie zaprojektowana karta do zbierania naklejek za wypożyczone książki. Naklejkę na Kartę dziecko otrzyma każdorazowo, gdy odwiedzi bibliotekę i wypożyczy chociaż jedną książkę z księgozbioru dziecięcego. Na każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek ze zwierzątkami, czeka imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Dyplom przekazujemy Małemu Czytelnikowi uroczyście, tak aby dziecko czuło się wyjątkowo. To z pewnością motywuje maluchy do kontynuowania zabawy.

Dzięki udziałowi w projekcie:

  • Wzrasta liczba wiernych czytelników w wieku przedszkolnym, którzy po rozpoczęciu przygody z książką wyrabiają nawyk korzystania z biblioteki i postrzegają ją jako miejsce przyjazne, w którym czują się swobodnie i bezpiecznie.

  • Zwiększa się liczba czytelników – nie tylko dzieci biorących udział w projekcie, ale także ich rodziców, którzy nierzadko odwiedzają bibliotekę po raz pierwszy od wielu lat.

Zapraszamy do biblioteki!

List organizatorów do rodziców: List do rodziców