„Dawki fantomowe” w słupskiej Bibliotece

19.04.2022

„Dawki fantomowe” w słupskiej Bibliotece

W piątek 22 kwietnia odbędzie się spotkanie z Wojciechem Chamier-Gliszczyńskim. Wydarzenie będzie związane z promocją najnowszej książki autora pt. "Dawki fantomowe" i rozpocznie się o godzinie 17:00 w Czytelni Głównej. Rozmowę z autorem przeprowadzi Anna Czerny-Marecka.

Od Wydawcy:

„Kiedy się poznają, Irena jest stażystką w Szpitalu dla Dzieci ze Schorzeniami Nerwicowymi, Wadami Wymowy oraz Charakteru, a on, Ludwik Strauss — słynny na całą Polskę Ludową psychiatra, jest tego szpitala dyrektorem. Pobierają się, on staje się dla niej nauczycielem i mentorem. Z czasem jednak jego umysł zaczyna trawić choroba, a relacja małżonków ulega zmianie.

Dawki fantomowe to utrzymana w tonie wysublimowanej groteski ze świata Rolanda Topora opowieść o zatracie tożsamości, a zarazem o wyzwoleniu spod dominacji drugiej osoby, o odnajdywaniu własnego ja.”

Informacja o autorze z okładki książki:

„Wojciech Chamier-Gliszczyński, ur. w 1983 - pisarz i prawnik, z zawodu radca prawny. Publikował opowiadania w magazynie literackim „biBLioteka, wydawanym przez Biuro Literackie, oraz w miesięczniku 'Pismo. Magazyn opinii'. Za powieść 'Portrecista psów' otrzymał nominację do Nagrody Literackiej ArtRage 2020.”