Córka Krwawych

Autorka!

Anna Bishop - Amerykańska pisarka fantasy. Obecnie mieszka w Nowym Jorku. Jest laureatem nagrody RT Book Reviews 2013 w dziedzinie fantastyki naukowej  i fantastyki oraz otrzymała nagrodyę Williama L. Crawforda za fantastyczną pułapkę Czarnych Klejnotów. Jej najnowsza powieść to Etched in Bone, piąta książka z miejskiej serii fantasy Anny osadzonej na odrodzonej Ziemi. Pisarka lubi ogrodnictwo, czytanie i muzykę.

Czytaj więcej...

Marika Ciok (bibliotekarz): Dzień Dobry!

Dziękuję, że zgodził się Pan, abym przeprowadziła z Panem wywiad.

14 września w naszej filii bibliotecznej nr 3 na Zygmunta Augusta 14 w Słupsku odbyło się z  Panem spotkanie autorskie. Dzieci wyszły ze spotkania bardzo zadowolone oraz przychodziły do nas by wypożyczyć Pana książki.

Czytaj więcej...

Czerwony parasol

Czy także lubicie czytać książki, które zawierają jakiś stan faktyczny z życia codziennego?

Czujecie wtedy te dreszcze emocji podczs czytania?

Właśnie taki dreszczyk emocji wywołałą u mnie książka "Czerwony Parasol" Witora Mroka.(Owa książka była jego debiutem. Juz niedługo będzie można  na półkach w księgarnich dostrzec najnowszą jego książkę "Mała Baletnica").

Czytaj więcej...

do tekstu
Marika Ciok (bibliotekarz):
Dzień Dobry!

Dziękuję, że zgodziła się Pani, abym przeprowadziła z Panią wywiad. Jestem zaszczycona mogąc z Panią porozmawiać. Nasi czytelnicy są pod ogromnym wrażeniem Pani twórczości. Wielokrotnie spotykam się z opiniami, że Pani książki nie tylko czyta się lekko, ale są przede wszystkim realistyczne. Napisała już Pani bardzo dużo dzieł, które cieszą się popularnością wśród czytelników. Dlatego też postanowiłam napisać do Pani w związku z wywiadem.

Czytaj więcej...

Pięknie Dziękuje!

Książki dla dzieci są fenomenalne. Barwne ale przede wszystkim posiadające, każda z osobna swoje uniwersalne przesłanie. Jedne napisane z humorem, drugie smutne a jeszcze inne na temat trudnych tematów. Fantastyczne są także książki, które  próbują nauczać (edukacyjne).

Czytaj więcej...