Plakat Krzysztof Varga

Projekt zakłada organizację cyklu wydarzeń upowszechniających kulturę węgierską wśród mieszkańców Słupska. Jest to już X edycja imprezy. W poprzednich latach odbiorcy mieli możliwość spotkać się z takimi postaciami jak: Anna Górecka – tłumaczka literatury węgierskiej, Tadeusz Olszański – dziennikarz i publicysta, Grzegorz Łubczyk – dziennikarz, dyplomata, reżyser filmowy, Andrzej Bratkowski – uczestnik wydarzeń 1956 r., Andrzej Radajewski – hungarysta, wykonawca muzyki węgierskiej. A także rodowici Węgrzy: Klára Molnár, Akos Engelmayer, Árpád Joób i niezastąpiony András Asztalos, który jest kołem napędowym projektu.

Czytaj więcej...

zdjęcie seniorki przy komputerze

Zadanie jest kontynuacją projektu „Aktywnie razem” realizowanego w 2016 roku w partnerstwie z Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku. W projekcie biorą udział seniorzy, którzy ukończyli 60 rok życia, a głównym celem projektu jest zwiększenie ich aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym i społecznym oraz nauczenie sposobu korzystania z dostępnych narzędzi partycypacyjnych.

Czytaj więcej...

Zadanie polega na stworzeniu wirtualnego muzeum lalek i innych obiektów związanych z plastyką teatru należących do PTL "Tęcza" w Słupsku. W ramach projektu najstarsze z zachowanych lalek zostaną wyselekcjonowane a następnie poddane niezbędnej renowacji i finalnie digitalizacji 360 stopni.

Czytaj więcej...

półka z książkami amerykańskimi

 W ramach projektu odbędzie się cykl działań upowszechniających wiedzę o USA skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Słupska. Będą to warsztaty książki dotykowej oraz spotkania dotyczący kultury i sportu USA.

Czytaj więcej...

piramida obrazu

Przedmiotem projektu jest rozwój e-usług wdrażanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku. W ramach zadania zaplanowano rozbudowę repozytorium zasobów bibliotecznych udostępnianych w wysokiej jakości, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych, responsywności bez względu na rodzaj wykorzystywanego urządzenia (komputery, laptopy, tablety, smartfony) a także szczegółowości bez nadmiernego obciążania łącza internetowego.

Czytaj więcej...