mikołaj w MAK

Dnia 06 grudnia Miejsce Animacji Kultury MBP w Słupsku, odwiedził niecodzienny gość! Na spotkanie z dziećmi z „zerówki” Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku, z dalekiej Laponii wraz ze swoimi pomocnikami – Elfami przybył MIKOŁAJ! Mimo trudów podróży, przygotował On dla przedszkolaków wiele ciekawych atrakcji nawiązujących do tradycji bożonarodzeniowych. Dzieci m.in. kolorowały portret Mikołaja, zdobiły choinki oraz przygotowywały wigilijne stoły. Nie zabrakło również opowieści o bożonarodzeniowej szopce, dźwięków kolęd no i … drobnych upominków!

ZOBACZCIE ALBUM NA FACEBOOKU

Foto przedszkolaki

25 listopada swoje święto obchodzą Pluszowe Misie. Z tej okazji w dniach 20-24 listopada 2017 r. dzieci ze słupskich przedszkoli nr 2, nr 6 oraz nr 7 odwiedziły Miejsce Animacji Kultury MBP w Słupsku, by poznać historię pluszowego misia oraz wysłuchać opowiadania o wielkiej przyjaźni pomiędzy małym chłopcem, a starym zielonym misiem . Spotkaniu towarzyszyły również quizy i zabawy. W jednych trzeba było wykazać się wiedzą, a w innych sprawnością. Przedszkolaki wcieliły się m.in. w rolę misiowych detektywów. Było też rysowanie misiowych portretów z zawiązanymi oczami. Przy rytmach piosenki dzieci mogły również obejrzeć wystawę maskotek autorstwa pani Doroty Sławskiej, która na cały listopad zagościła w Miejscu Animacji Kultury. To były spotkania pełne wrażeń. 

 

Prace plastyczne

Dzisiaj w Miejscu Animacji Kultury odwiedziły nas o godzinie 10:00 dzieci z Przedszkola Miejskiego nr  7. Brały udział w zajęciach jesiennych. Mimo że to były 4-latki bardzo aktywnie wypowiadały się na temat zwierząt, które najczęściej spotykamy w porze jesiennej.

Czytaj więcej...

zakładki bibliotekarzy

Mogą być papierowe, metalowe, drewniane; malowane, drukowane wyszywane. Proste, klasyczne; „fikuśne”, ozdobne lub biżuteryjne. Choć pierwsze wzmianki o nich datuje się na czasy średniowieczne, to do dzisiaj pełnią tę samą funkcję: służą do zaznaczenia miejsca w którym skończyło się czytać oraz unikania zaginania rogów książki.

Czytaj więcej...

Od 9 października spotkania "Niech plansze pójdą w ruch" - sesje gier planszowych - będą odbywać się w każdy poniedziałek o godz. 16.00 w Miejscu Animacji Kultury.