Foto Joanna Janusiak

"Nieznane Ponary" to tytuł książki, której promocja odbyła się 26 kwietnia br. w Klubie Czarnego Krążka. Joanna Janusiak, autorka książki, nauczycielka języka polskiego w V LO w Słupsku oraz przewodniczka grup wycieczkowych na Litwę, a przede wszystkim pasjonatka najnowszej historii Polski, opowiadała o wydarzeniach, jakie miały miejsce w czasie II wojny światowej w pobliskich lasach Wilna - Ponarach. Relacje Pani Joanny o tym miejscu kaźni (ok. 100 tys. ludzi) oraz prezentacja dokumentów fotograficznych wzbudziły ogromne wewnętrzne emocje przybyłych na spotkanie czytelników. To fragment historii, którą możemy poznać dzięki zaangażowaniu osób m.in. takich jak Pani Joanna, za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni. 

 

Szanowni Czytelnicy! Ze względu na odbywające się w sobotę, 22 kwietnia imprezy, od godziny 11.00 w Klubie Czarnego Krążka nie będzie możliwe wypożyczanie. Pozostałe miejsca w naszej bibliotece funkcjonują normalnie. Za utrudnienia przepraszamy i serdecznie zapraszamy do KCK na projekcję filmu "Wojownik" w reżyserii Jacka Bławuta o godzinie 11.00 oraz na koncert "Kraina łagodności" od godziny 14.00.

Wojownik - kadr z filmu

W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, w sobotę  22.04.2017 r. o godzinie 11.00, zapraszamy do siedziby Klubu Czarnego Krążka na projekcję kolejnego filmu Jacka Bławuta pt. "Wojownik".

Czytaj więcej...

Klub Czarnego Krążka

Już w czwartek, 20 kwietnia, o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Czarnego Krążka. Tym razem motywem przewodnim będzie free jazz.

Czytaj więcej...

Foto Małgorzata Lipińska

22 kwietnia (sobota) o godz. 14:00 zapraszamy do Klubu Czarnego Krążka na niepowtarzalny koncert ph. Kraina Łagodności. Wystąpi Małgorzata Lipińska & Zespół w składzie: Małgorzata Lipińska - śpiew; Grzegorz Bielawski - gitara, śpiew; Adam Budziński - gitara. 

Małgrzata Lipińska jest mistrzynią w klasie liryki piosenki, reprezentując przed laty środowisko bydgosko-toruńskie, obecnie pomorskie. Liderka grupy "Bez Próby". Laureatka Bakcynaliów, Yapy, Bazuny czy krakowskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej (1990). W dominującą turystyczną formę wspólnego śpiewania wniosła nową jakość, skłaniając do zatrzymania się, wsłuchania w poetycką treść. Mając w programie kilka uznanych już autorskich klasyków śpiewanej liryki, wciąż tworzy, odnajdując w codziennych naszych realiach niesłabnącą inspirację.

Niebawem solowe opracowania usłyszymy w aranżu zespołu, który prócz Małgorzaty tworzą: Grzegorz Bielawski (Bez Idola), Adam Budziński, Tomasz Pasta.

W drugiej części usłyszymy studentów Koła Naukowego StudPospolita Akademii Pomorskiej. Koncert jest elementem kampanii "Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści"