Słupsk - Ustka w obiektywie Dawida Chmiela

15 marca w Filii nr 8, przy ul. Br. Gierymskich 1, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej, pt. "Słupsk - Ustka w obiektywie Dawida Chmiela". Autorem zdjęć jest Dawid Chmiel, młody mieszkaniec Ustki, pasjonat fotografii.

Czytaj więcej...

Foto Filia nr osiem w remoncie

Z powodu remontu w dniach 17 marca - 28 kwietnia 2017 roku Filia nr 8 przy ul. Braci Gierymskich 1 będzie nieczynna. W czasie trwania remontu dla wszystkich zostanie zastosowana prolongata. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do pozostałych palcówek MBP. 

Niech się święci 8 marca

W naszej kawiarence literackiej, z okazji Dnia Kobiet, odbył się koncert piosenki kobiecej, pod hasłem: "Niech się święci 8 marca". Przewodnim motywem wieczoru była kobieta w literaturze. Koncert ściągnął do nas ogromne grono fanów dobrej książki i przepięknego głosu wokalistki pani Lucyny Wodzyńskiej. Uczestniczki, a nawet uczestnicy, bowiem w naszej wspólnej zabawie towarzyszyli nam również panowie, a wśród nich, zaprzyjaźniony  dzielnicowy asp. Romuald Staniaszek, mieli okazję posłuchać i zaśpiewać takie szlagiery polskiej piosenki jak: "Gdzie ci mężczyźni", "Rozmowa przez ocean", "Babę zesłał Bóg" i inne... Dodatkową niespodzianką była wizyta harcerzy z Miejskiego Przedszkola nr 19 i ze Szkoły Podstawowej nr 8, którzy specjalnie na tą okazję przygotowali część artystyczną i własnoręcznie wykonane niespodzianki. 

Filia nr 8 MBP przy ul. Braci Gierymskich 1 oraz Biblioteka Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku zaprasza do udziału w Konkursie „Spełniam jedno z moich marzeń – zostaję pisarzem"

Regulamin międzyszkolnego konkursu literackiego

 

pączki na tłusty bczwartek

Skąd pochodzi tradycja tłustego czwartku? Na to pytanie próbowały odpowiedzieć Aktywne Babki podczas uroczystego spotkania, właśnie z tej okazji. Historia tego święta sięga starożytnego Rzymu, kiedy to witano nadchodzącą wiosnę, a żegnano zimę. Wówczas zajadano tłuste mięsiwa i suto popijano alkoholem. Do tego królowały pączki wykonane z ciasta chlebowego. Dzisiejsze pączki są dużo, dużo smaczniejsze! Tak więc, w imię tradycji, każda z pań chcąc, nie chcąc ze względu na ilość kalorii musiała zjeść pączusia.