plakat

Jaki wpływ mamy na kształtowanie własnego szczęścia? Jak przestać być pechowcem, a zostać szczęściarzem? W jaki sposób organizować sobie czas wolny, aby wzrastało szczęście? Jak być optymistą?
Na te, i wiele innych zagadnień porozmawiamy 4 grudnia na Filii nr 5 z psychologiem Piotrem Modzelewskim, wykładowcą Akademii Pomorskiej w Słupsku. Spotkanie rozpoicznie się o godzinie 16:30. Serdecznie zapraszamy!

Foto Igłą malowane

"Igłą malowane" to tytuł wystawy obrazów wykonanych techniką haftu, których autorką jest pani Aleksandra Starmach.

Autorka o sobie: „zamiłowanie do robótek ręcznych otrzymałam w genach i – jak moja mama i babcia – z wielką przyjemnością kontynuuję to rodzinne hobby. Robiłam na drutach, szydełkowałam, ale to jednak haft krzyżykowy najbardziej mnie pochłonął.

W życiu bywam impulsywna i nerwowa, a haftowanie – trochę na przekór – wymaga dużego skupienia, cierpliwości, precyzji i opanowania. To dla mnie forma odpoczynku i terapii, nie tylko w trudnych sytuacjach. Gdy haftuję, a spod igły wychodzą kolejne elementy wzoru, wyciszam się i relaksuję. Uwielbiam to, jak te malutkie krzyżyki budują duży obraz, pełen kolorów i głębi.”

Do obejrzenia wystawy zapraszamy w Filii nr 5, przy ul. Jana Kazimierza 19/5. Wystawa potrwa do 22 czerwca 2018 r.

Baner Filia nr 5

24 kwietnia (wtorek) Filia nr 5 przy ul. Jana Kazimierza będzie czynna w godz. 10.00 -16.30. Za utrunienia przepraszamy.

Obraz Krystyny Chrząstowskiej

"Kwiaty radości i spokoju" to tytuł autorskiej wystawy rysunku i malarstwa Krystyny Chrząstowskiej. Autorka prac mówi o sobie: "Jestem osobą wrażliwą na piękno natury i przyrody. Uwielbiam przebywać w ich otoczeniu. Malowanie przynosi mi wielką radość i ukojenie. Gdy maluję zapominam o wszystkim. Wszystko staje się nieważne. Swoją wrażliwość przenoszę też na papier pisząc wiersze i eseje".                                                                                             

Zapraszamy do obejrzenia tej kolorowej i  pozytywnie usposabiającej wystawy do biblioteki przy ul. Jana Kazimierza 19/5. Wystawa potrwa do 20 kwietnia 2018 r.

Tablica otwarcie F5

Drodzy Czytelnicy, od poniedziałku 21 sierpnia 2017 r. Filia nr 5 mieszcząca się przy ul. Jana Kazimierza zostanie otwarta. Zapraszamy w godz. 10:00-17:00.