Co w trawie piszczy

 

W czwartek - 23 sierpnia, grupa dzieci wraz z opiekunami wzięła udział w edukacyjnej grze na orientację w terenie leśnym. Bawiliśmy się w Łysomiczkach na terenie Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi". Tego dnia szczególnie interesowały nas płazy... oraz to dlaczego, i w jaki sposób należy je chronić. Teren, na którym została zorganizowana zabawa nie był przypadkowy... To tutaj można spotykać płazy, które rzadko występują na innych terenach naszego kraju... i tutaj można zobaczyć w jaki sposób są one chronione. Dzięki mapie i kompasowi dzieci odnajdywały ukryte w lesie punkty, rozwiązywały zadania i dobrze sie bawiąc zdobywały wiedzę przyrodniczą. Rzeka Słupia, stawy i inne strumyki dostarczały nam wielu wrażeń i cennych doświadczeń, a wspólny czas przy ognisku pozwolił na wymianę doświadczeń, po zakończonych zmaganiach.

Impreza została zorganizowana w ramach projektu "Z ekologią w przyszłość",
realizowanego przez Filię nr 11 Biblioteki i Edukacyjny Klub Coolturka dofinansowanego przez WFOŚiGW w Gdańsku, w konkursie pn."Konkurs na zadania z zakresu edukacji ekologicznej dla województwa pomorskiego (edycja 2018)"

Foto Daniel Kosmalski

24 kwietnia  Filia nr 11 przy ul. Hubalczyków gościć będzie Daniela Kosmalskiego. Tym razem podróżnik zabierze nas w podróż po Izraelu.

Zapraszamy 

24 kwietnia (wtorek) 2018 r. godz. 17.30 Filia nr 11

Bądź COOL i EKO z biblioteką

Najmłodsi czytelnicy Biblioteki z Górnej Półki na moment zostali Indianami. Zajęcia obyły się w ramach cyklu "Bądź COOL i EKO z biblioteką". W przyszły piątek, 28 lipca, zapraszamy o 12.00 na podróż do podwodnego świata!

Czytaj więcej...

Foto słoiki

Zobaczcie, co wyczarowaliśmy ze słoika… Trochę farby, kilka błyskotek i maaasa wyobraźni! W czasie wakacyjnych zajęć w Bibliotece z Górnej Półki ( Filia nr 11) nuda nam nie grozi…

Piękne i pomysłowe lampiony będą fajną wakacyjną pamiątką J

 

warsztaty plastyczno-teatralne

W Filii nr 11 w dniu 20 i 27 kwietnia odbyły się w ramach projektu "Zawirusowani książką" warsztaty teatralno-literackie (czytania interpretacyjnego) dla dzieci i rodziców. Zajęcia prowadziła aktorka Nowego Teatru w Słupsku Marta Turkowska. Mamy starały się szukać różnych form interpretacji jednego tekstu. Dzieci przedstawiły emocje (złość, zdziwienie, radość, smutek) wykonując twarze z plasteliny. Na kolejnych zajęciach maluchy malowały rączkami, a opiekunowie szukali głosów i odgłosów tj. narzędzi do "kolorowania" czytania interpretacyjnego.   

WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE ZAWIRUSOWANI KSIĄŻKĄ

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE - WYSTĄP W FILMIE NA YOU TUBE