1. Baza Bibliotek Polskich
  Baza adresowa polskich bibliotek (w kraju i za granicą), które udostępniają swoje witryny w Internecie. Podstrona platformy cyfrowej SBP. 
 2. Biblioteka Narodowa
  Witryna Biblioteki Narodowej 
 3. Witryna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publiczne
  Witryna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku 
 4. Witryna Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich 
  Elektroniczna BIBlioteka - platforma cyfrowa SBP 
 5. Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej
  Projekt badawczo-naukowy Marka Adamca i Uniwersytetu Gdańskiego 
 6. Portal księgarski
  Portal Księgarski - tematyczny serwis o książkach. Wydarzenia z rynku księgarsko-wydawniczego, nowości, zapowiedzi, bestsellery, setki recenzji. 
 7. Wirtualna historia książki i bibliotek
  Wortal ten poświęcony jest dziejom książki, bibliotek, pisma, opraw i zdobnictwa - słowem, wszystkim tym zjawiskom, które kształtowały i kształtują nadal postać książki. 
 8. Katalog rozproszonych bibliotek Polskich
  KaRo (katalog rozproszony) jest wyszukiwarką korzystającą z protokołu Z39.50. Pozwala na dostęp do informacji o zasobach wielu polskich bibliotek i ułatwia wyszukanie interesujących pozycji księgarskich, czasopism lub opisów bibliograficznych. Należy go traktować jako narzędzie uzupełniające polski centralny katalog NUKAT. 
 9. Narodowy Uniwersalny Katalog Centralny
  NUKAT to katalog centralny polskich bibliotek naukowych i akademickich tworzony metodą współkatalogowania. Oznacza to, że każdy opis dokumentu jest tworzony tylko raz w bazie NUKAT i kopiowany do katalogów lokalnych. We współkatalogowaniu w NUKAT uczestniczy ponad 1100 bibliotekarzy z 81 bibliotek.